Jak ćwiczyć na siłowni

0
1306
wypychanie nóg

Najprawdopodobniej nie jesteś w stu procentach zadowolona ze swojej sylwetki. Widzisz, że odstajesz od swoich koleżanek z pracy czy przypadkowo spotykanych na ulicach dziewczyn, ale wciąż nie potrafisz znaleźć w sobie samej tej motywacji, która popchnęłaby cię do działania i nareszcie pozwoliłaby ci trzymać dietę. Być może więc to sport okaże się takim bodźcem, który zachęci cię do zmiany dosłownie całego dotychczasowego stylu życia. Trenując, musisz mocno się napracować, dlatego nie chcesz stracić uzyskanych rezultatów.

Skupiasz się coraz bardziej na swoim ciele i próbujesz je efektywnie kształtować, dlatego koniec końców zaczynasz interesować się także swoim żywieniem, a na twoich talerzach pojawiają się zdrowe i wartościowe produkty spożywcze. Uprawianie sportu może stać się twoją dodatkową pasją, pozwalającą na oderwanie myśli od stresów dnia codziennego czy wszelkich życiowych problemów. Jeżeli więc dzięki ćwiczeniom pragniesz zmienić i swoje ciało, i całe swoje życie, koniecznie pomyśl o zapisaniu się na siłownię. To w tym miejscu zdołasz najlepiej zatroszczyć się o swoją sylwetkę.

A jak ćwiczyć na siłowni? Jak w ogóle przekonać się do wybrania się do tego miejsca?

jak ćwiczyć na siłowni

Jeżeli nigdy wcześniej nie byłaś na żadnej siłowni, na pewno utworzyłaś sobie w głowie jakiś jej wizerunek. Prawdopodobnie też nie jest on w stu procentach pozytywny. Wydaje ci się, że do takich klubów chodzą wyłącznie sami mężczyźni. Obawiasz się spotkania z napakowanymi kolesiami, którzy bezustannie tylko stękają, gdy próbują podnosić coraz cięższe ciężary. Czujesz się wśród nich mocno zagubiona. Nie chcesz, by ktoś oceniał sposób wykonywania twoich ćwiczeń. Boisz się, że nie masz prawidłowej techniki ruchów i obawiasz się słów krytyki, mając wrażenie, że codziennie będziesz się z nimi spotykać.

A jeśli do tego masz spore kompleksy związane ze swoim wyglądem, najprawdopodobniej wolałabyś po prostu pozostać w swoim bezpiecznym otoczeniu, aby nikomu więcej się nie pokazywać. O nic się jednak nie martw. Pamiętaj i zawsze sobie o tym przypominaj, że każdy musiał od czegoś zacząć. Nawet najbardziej napakowany i świetnie umięśniony mężczyzna, który bez trudu wykonuje przysiady ze sztangą ważącą dwieście kilogramów, musiał kiedyś wykonać ten pierwszy krok. Zapisał się na siłownię, zaczął na niej trenować i tylko dzięki swojemu zawzięciu i ciężkiej pracy udało mu się osiągnąć taką sylwetkę. Ty też możesz do niego dołączyć i zainspirować się jego działaniem.

Po pierwsze, dowiedz się, jak ćwiczyć na siłowni

Skoro jesteś osobą początkującą, to najzupełniej normalne, że nie potrafisz jeszcze prawidłowo trenować. Wszystkiego musisz się powoli uczyć. Będąc po raz pierwszy w klubie fitness, najlepiej od razu zwróć się po pomoc do pracującego w nim trenera personalnego. Utnij z nim sobie krótką pogawędkę. Przyznaj się do swoich obaw i lęków, zachowując całkowitą szczerość. Nie bój się poprosić o pomoc i zapytaj, czy trener nie mógłby ci pokazać kilku podstawowych ćwiczeń.

On na pewno z wielką chęcią oprowadzi cię po całym klubie. Pokaże ci dokładnie wszystkie znajdujące się w nim sale, opowie o poszczególnych maszynach i przyrządach, tłumacząc ci, do czego one właściwie służą. Trener personalny zawsze powinien być na miejscu, dlatego w razie gdybyś miała do niego jeszcze jakieś dodatkowe pytania, możesz je zawsze zadać. Rób to koniecznie, zwłaszcza na początku swojej przygody z siłownią.

ćwiczenia na siłowni

Twój opór przed pójściem na siłownię może wynikać również z twojej niskiej samooceny. W ostatnim czasie sporo przytyłaś i choć planujesz zrzucić te swoje zbędne kilogramy, póki co nie masz ochoty nawet na wychodzenie z domu, a co tu dopiero mówić o ćwiczeniach wśród sporej grupy ludzi. Nie przejmuj się jednak tym za bardzo. To, że wydaje ci się, że wszyscy ćwiczący patrzą tylko na ciebie, nie znaczy, że tak jest naprawdę. Osoby regularnie uczęszczające na siłownię w rzeczywistości skupione są wyłącznie na sobie.

Mają swoje własne życie i lepsze rzeczy do roboty aniżeli analizowanie twojego wyglądu. Będziesz naprawdę zdumiona, gdy mimo swoich lęków udasz się na siłownię i wykonasz w niej pierwszy trening. Nikt nie będzie na ciebie patrzeć! Nikt nawet nie zwróci na ciebie uwagi i nie skomentuje twoich ruchów. Ty powinnaś postępować dokładnie tak samo. Oczywiście możesz ukradkiem obserwować innych ćwiczących, aby w ten sposób nauczyć się prawidłowej techniki, ale nigdy nie oceniaj ich wyglądu czy ogólnej aparycji. Zachowuj się tak, jakbyś chciała, aby inni ludzie zachowywali się w stosunku do ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here