Efektywny trening na bieżni elektrycznej – sprawdzone porady

0
270
Efektywny trening na bieżni elektrycznej - sprawdzone porady

Bieżnia elektryczna w domu to sprzęt, który może stać się zarówno podstawą, jak i uzupełnieniem treningu. To świetna alternatywa, możliwość dbania o kondycję o dowolnej porze. Dla wielu to także mniej inwazyjny i mniej kontuzyjny trening od biegania na zewnątrz. Jakie ćwiczenia polecamy? I która bieżnia elektryczna będzie dobrym wyborem?

Co można ćwiczyć na bieżni elektrycznej?

To pierwsze pytanie, jakie warto sobie zadać. Przecież zależy nam na sprzęcie, który pozwoli nam na różnorodne, ciekawe treningi. Monotonia i nuda szybko zabijają ducha walki. Całe szczęście, bieganie na bieżni wcale nie musi być nużące, pod warunkiem, że to my jesteśmy kreatywni i otwarci! Oto kilka pomysłów na proste i efektywne treningi:

  • Bieganie z narastającą prędkością – na bieżni elektronicznej łatwo utrzymać i kontrolować tempo. Biegając na bieżni, nic nas nie rozprasza, skupiamy się wyłącznie na tym. Możemy więc spokojnie ustawić narastające tempo lub zmieniać je co kilkaset metrów. To znacznie urozmaica trening. Oczywiście niezbędna będzie porządna rozgrzewka.
  • Trening interwałowy – pełna kontrola nad tempem to świetna sprawa, prawda? Interwały na bieżni elektrycznej mają właśnie tę zaletę! Nie musicie się martwić, że niepotrzebnie zwolnicie lub przyspieszycie – taśma nadaje rytm.
  • Podbiegi – zna je każdy biegacz. Wspomagają rozwój formy, rozwijają możliwości, poprawiają jakość biegania. Na bieżni łatwo zrobić nachylenie, biegnąc w ten sposób dowolną ilość metrów. Możecie ustawić duży lub mały podbieg, pracując nad różnymi aspektami waszej techniki.

Na bieżni możecie komponować dowolną ilość treningów, nie martwiąc się o warunki atmosferyczne. Bieganie na bieżni może służyć na przykład przygotowaniu do maratonu lub po prostu – utracie wagi.

Rodzaje bieżni – co warto wiedzieć?

Mniej wymagający wybierają czasem bieżnie magnetyczne. Ich cena jest dosyć niska, ale trzeba pamiętać, że nie wykonamy na niej treningów z dokładnymi pomiarami. Tu tempo sterujemy ręcznie, za pomocą pokrętła.

Bieżnie elektryczne to o wiele bardziej zaawansowany sprzęt. Pozwalają na wykonanie treningu interwałowego i cardio. Mocny silnik daje gwarancję nabrania odpowiedniej prędkości, a komputer pozwoli regulować kąt nachylenia pasa, zmieniać biegi, jak również wprowadzić własne ustawienia. Na wyświetlaczu zobaczymy czas, prędkość i przebyty dystans. Dodatkowo, urządzenie zbada nasz puls.

Domowe bieżnie elektryczne są często wyposażone w system amortyzacji, co zapewnia bezpieczny trening i odciążenie stawów. Jeżeli nie macie zbyt wiele miejsca w mieszkaniu – bieżnię można złożyć. Jeżeli zależy wam na kompaktowym sprzęcie, warto zapoznać się z bieżnią płaską. Można ją z łatwością schować na przykład pod łóżkiem!

Bieżnia elektryczna – dlaczego warto ją mieć w domu?

Powodów jest wiele. Bieżnia to komfort treningu, o każdej porze roku, bez względu na warunki atmosferyczne. To również możliwość codziennego dbania o swoją kondycję, kiedy na przykład oglądamy telewizję lub słuchamy muzyki – nie trzeba nigdzie wychodzić, po prostu ćwiczycie. Dodatkowo, dzięki bieżni dostosujemy trening do naszych możliwości i planowanych efektów.

Domowe bieżnie elektryczne to również jedene z najefektowniejszych sposobów na zrzucanie zbędnych kilogramów.

Mniej kontuzji, bardziej stabilny trening, mniej przygotowań przed biegiem i komfort w trakcie ćwiczeń – bieżnia elektryczna ma szansę stać się ulubionym urządzeniem w domu! Na dodatek, dzięki rozbudowanej ofercie, każdy znajdzie swój model, przeznaczony nawet do mniejszego mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here