Czyszczenie reflektorów samochodowych

0
389
Czyszczenie reflektorów samochodowych

Bezpieczna jazda samochodem zależy od wielu czynników. Wiele związanych jest z osobowością kierowcy – z tym, czy jest spokojnym typem, czy raczej nerwusem, czy jest rozsądny, silnie skupiający się, czy „roztrzepany”, lekkomyślny, a może nawet brawurowy i wyraźnie nierozsądny. Mogą tez wchodzić w grę problemy zdrowotne kierującego lub jego kondycja związana z niewyspaniem, zmęczeniem np. pracą fizyczną lub stan po spożyciu napojów alkoholowych czy substancji psychotropowych. Takie czynniki mogą wyraźnie wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy.
Inne czynniki wynikają ze stanu technicznego pojazdu, którym kierowca się porusza. Ważna jest oczywiście praca silnika, sprawność układu kierowniczego, układu hamulcowego, dobre działanie chłodnicy, a nawet tak pozornie drobnych spraw, jak nawiewu czy klimatyzacji, czystości filtra kabinowego czy… czystości reflektorów samochodowych. Klosze świateł ulegają bowiem z czasem matowieniu i mogą powodować nieprzepuszczanie odpowiedniej ilości światła na zewnątrz, wskutek czego podczas jazdy droga, którą się poruszamy, jest przez nas niedostatecznie lub niewłaściwie oświetlana. A jeżeli nie widzimy trasy, możemy łatwo z niej wypaść, wylądować w rowie lub nawet skończyć się to może o wiele, wiele gorzej. Dlatego czystość, przejrzystość kloszy świateł samochodowych jest nie do przecenienia.
Szczególnie w starszych autach należy wykonać czyszczenie reflektorów. raz na jakiś czas, w miarę potrzeb. Z pewnością kwestię potrzeby pilnego czyszczenia wskaże nam pracownik okręgowej stacji kontroli pojazdów. Nieprzejrzystość kloszy może być powodem nieprzejścia okresowego badania.
Jeśli mamy problem z przejrzystością możemy udać się do mechanika samochodowego, który dokona odpowiedniej poprawki. Są też specjalistyczne punkty zajmujące się konkretnie właśnie czyszczeniem reflektorów. Możemy jednak także wykonać tę pracę sami, o ile czujemy się na siłach lub mamy ochotę poeksperymentować z własnych samochodem, papierem ściernym różnych grubości i odpowiednimi chemikaliami.

inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here