Czy warto skorzystać z biura matrymonialnego?

0
443
Czy warto skorzystać z biura matrymonialnego

Współczesny styl życia nie sprzyja szybkiej stabilizacji. Przepracowanie, chęć rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji, konieczność doszkalania się, aby móc rozwijać karierę zawodową, awansować i podnosić status materialny często sprawiają, że wiele osób nie ma czasu i okazji, aby poznać potencjalnego partnera. Ludzie rozczarowują się również popularnymi portalami randkowymi, gdzie często trudno znaleźć kobiety lub mężczyzn marzących o stabilizacji i założeniu rodziny, a nie jedynie przygodzie. Alternatywą są biura matrymonialne. Czy jednak korzystanie z ich oferty w XXI wieku nadal ma sens?

Oferty matrymonialne z biura – anonse od osób o podobnych oczekiwaniach

Wystarczy przejrzeć ogłoszenia matrymonialne kobiet i mężczyzn w popularnych portalach i aplikacjach randkowych, aby przekonać się, że wiele osób tak naprawdę nie jest zdecydowanych na budowanie trwałych relacji i poznanie swojej drugiej połówki. Często znajomości nie wychodzą poza kontakty wirtualne, które w dłuższej perspektywie nie pozwalają poznać charakteru i indywidualnej osobowości człowieka. Oferty matrymonialne z tradycyjnego biura mają zupełnie inny charakter od internetowych profili. Tutaj należy umówić się z konsultantem, wypełnić szczegółowy formularz, opowiedzieć o sobie i swoich oczekiwaniach oraz wnieść opłatę za umieszczenie danych w bazie. W praktyce oznacza to, że z usług biur matrymonialnych korzystają ludzie, którym rzeczywiście zależy na poznaniu potencjalnego partnera i zbudowanie z nim trwałej relacji. Osoby, które poszukują przygód wolą skorzystać z serwisu randkowego, gdzie często mogą bezpłatnie stworzyć profil i szybko poznawać kandydatki lub kandydatów zainteresowanych znajomością.

Coś więcej niż anonse matrymonialne

Bazy biur to nie tylko klasyczne anonse matrymonialne. Tego typu firmy pełnią niejako rolę swatki XXI wieku. Są nastawione na rzeczywisty kontakt z Klientem, poznanie jego oczekiwań względem przyszłości i potencjalnego partnera. Bardzo często biura są tworzone przez psychologów i socjologów, którzy doskonale znają się na ludzkich emocjach, potrafią rozpoznawać różne zachowania oraz doradzić, jak budować wartościowe relacje.

Konsultant umawia się z potencjalnym Klientem na rozmowę w siedzibie firmy (lub często także innym dogodnym miejscu) i stara się go dokładnie poznać. Sytuacja rodzinna, zawodowa i ekonomiczna, zainteresowania, styl życia, osobowość oraz oczekiwania wobec drugiej osoby to kluczowe czynniki, które zostają opisane w profilu. Dzięki temu ogłoszenia matrymonialne dostępne w katalogu (papierowym lub internetowym) biura znacznie różnią się od informacji, które można wyczytać z profilu samodzielnie stworzonego na portalu randkowym.

Warto podkreślić, że dobre biura matrymonialne nie tylko tworzą bazy ofert, ale także starają się pełnić funkcję pośrednika i doradcy. Konsultanci dokładnie analizują sytuację i oczekiwania każdego Klienta, aby przedstawić mu kandydatkę lub kandydata, z którym ma szansę najlepiej się zrozumieć. Taka strategia przyświeca Centrum Zapoznawczemu DUET (www.duetcentrum.pl/ogloszenia-matrymonialne-oferty-anonse-kobiety-mezczyzni), które na rynku działa już od ponad 15 lat. Firma posiada swoje oddziały w wielu lokalizacjach Polski i stawia na indywidualne podejście do każdego Klienta. Zespół tworzą doświadczeni psychologowie, socjologowie i specjaliści od kształtowania relacji międzyludzkich. W przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia poznają oni kandydatów i przedstawiają im nie tylko ogłoszenia matrymonialne mężczyzn czy kobiet, ale i pomagają zbudować trwałą relację.

Rzeczywiste relacje z wartościowymi osobami

Dużą przewagą biur matrymonialnych nad portalami randkowymi jest skupienie się na rzeczywistych relacjach i poznaniu drugiego człowieka. Serwisy umożliwiają długą korespondencję wirtualną, wiele osób nie wychodzi poza kontakty online (np. przenoszą znajomość na prywatnego Facebooka). Ogłoszenia matrymonialne są tutaj niesprawdzone. Nie ma gwarancji, że zdjęcie profilowe i podane informacje są prawdziwe. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wiele osób chce zaprezentować się lepiej niż w rzeczywistości, często powielają popularne zainteresowania i mijają się z prawdą dotyczącą zarówno stylu życia, jak i oczekiwań wobec nowych znajomości.

Kandydaci w biurze matrymonialnym są weryfikowani przed rejestracją w bazie. Przedstawiają oni dokumenty tożsamości i podpisują z firmą umowę. W umowie znajduje się klauzula dotycząca poświadczenia, że podane konsultantowi informacje są prawdziwe. Dzięki temu anonse matrymonialne są o wiele pewniejsze niż ogłoszenia z internetowych portali randkowych. Rzadko kandydaci kłamią tutaj np. o swoim stanie cywilnym i rodzinnym (np. posiadaniu dzieci), sytuacji zawodowej.

Oferty matrymonialne – szansa na poznanie potencjalnego partnera

Skorzystanie z pomocy biura matrymonialnego często daje szansę poznania swojej długiej połówki i zbudowania z nią wartościowego oraz trwałego związku. Rozwiązanie to sprawdzi się dla osób, które wyczerpały już najbardziej naturalne sposoby na poznanie partnera (np. w pracy, wśród znajomych czy osób o podobnych zainteresowaniach). Do biur zgłaszają się kobiety i mężczyźni w różnym wieku (zarówno osoby przed trzydziestką, jak i seniorzy), które rzeczywiście marzą o miłości i stabilizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here