Czy mleko jest zdrowe?

0
343
Czy mleko jest zdrowe?

Wiele słyszy się o uczulających składnikach mleka. To białka zawarte w mleku są najczęściej uczulającym składnikiem. Oprócz uczulenia na składniki zawarte w mleku, przeciwwskazaniem do jego spożywania może być także nietolerancja laktozy. jest to cukier zawarty w mleku, którego organizm nietolerujący nie potrafi przetrawić. Objawami tego stanu mogą być bóle brzucha, biegunki, nudności. Jeśli jednak nie mamy ani uczulenia ani nietolerancji laktozy, to jak najbardziej możemy pić mleko, ponieważ produkty mleczne są bardzo ważnym elementem zdrowej, zróżnicowanej diety.
Czy mleko jest zdrowe? Jest, ale dla osób, które nie mają nietolerancji laktozy i nie są uczulone na jego składniki. Mleko zawiera łatwo przyswajalny wapń, przez co jest najlepszym jego źródłem, a co za tym idzie pomaga zabiegać chorobom okładu kostnego. Zawiera wiele witamin i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, między innymi magnez, potas i cynk. Mleko zawiera również tłuszcz zwierzęcy, który również jest najlepiej przyswajany przez organizm człowieka.
Jeśli komuś nie smakuje mleko, może spożywać produkty mleczne, które również zawierają wiele substancji odżywczych. Mogą to być jogurty, maślanki, kefiry, bądź sery. Należy jednak pamiętać, że te najzdrowsze to takie, które są naturalne. Jogurty owocowe zawierają bardzo dużo cukru. O wiele zdrowiej jest do jogurtu naturalnego dodać odrobinę owoców (mogą być suszone), nasiona słonecznika, czy pestki dyni, a do smaku łyżeczkę miodu. Jest to zdrowy deser, który dostarcza wielu witamin.
Jest wiele rodzajów mleka. Może ono pochodzić od zwierząt, bądź roślin. Oprócz mleka krowiego można pić mleko kozie, które ma również wiele ważnych witamin. Jeśli chodzi o mleko pochodzenia roślinnego, to przykładem jest mleko kokosowe, które spożywają osoby będące na diecie wege, czyli nie spożywające produktów pochodzenia zwierzęcego. W każdym przypadku mleko niesie ze sobą wiele korzyści i zapobiega wielu chorobom. Należy je jednak pić w odpowiednich ilościach, ponieważ to prawdziwe ma w sobie dużą zawartość tłuszczu.

ostw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here