Jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć

0
1106
jak ćwiczyć na siłowni

Jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć? Nie martw się, jeśli ćwiczenia nie pomagają w utracie wagi. Nadal możesz się pocić, robiąc właściwe rzeczy.

Pracujesz jak wół, żeby schudnąć, biegasz, jeździsz na rowerze i bierzesz udział we wszystkich treningach, jakie napotkasz, dzięki czemu pot rozprzestrzenia się po ciele, a ciało krzyczy po przerwie. Jednak to w niczym nie pomaga. Waga stoi w miejscu.

To może być dość frustrujące, gdy ćwiczenia nie dają pożądanej utraty wagi, nawet jeśli ciężko walczysz, aby pozbyć się kalorii. Nie poddawaj się! Twój cel jest możliwy do osiągnięcia — po prostu dostosuj ćwiczenie, abyś mógł zacząć spalanie tłuszczu bez konieczności głodzenia się przez resztę dnia.

Kluczem do ćwiczeń jest unikanie przejadania się. Ciężki trening często powoduje ogromny głód, a być może również uczucie, że zarobiłeś trochę więcej na kolację. I zanim się zorientujesz, władujesz w siebie co najmniej tyle kalorii, ile spocisz podczas ćwiczeń.

Chcesz rozpocząć treningi na siłowni, ale nie wiesz, od czego zacząć? Wielu jest zmotywowanych do ćwiczeń na starcie, ale łatwo jest stracić tę motywację, jeśli nie nawiąże się dobrych nawyków ćwiczeniowych. Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, które mogą ci pomóc.

Pierwsze 6-12 tygodni, które nazywamy fazą dyscypliny, są najtrudniejsze. Jeśli uda Ci się przejść przez ten okres, jesteś na dobrej drodze do wykonywania ćwiczeń jako naturalnej części twojego codziennego życia. Pamiętaj, jeśli chcesz schudnąć, to ćwiczenia będą ci już towarzyszyć przez cały czas, żeby później utrzymywać efekty, które się uzyska.

Przygotuj się na to, że faza dyscypliny będzie od ciebie dużo wymagać. Są dni, kiedy absolutnie nie chcesz trenować i dni, kiedy się poddajesz. Musisz także przygotować się na odrobinę bólu, zarówno w trakcie, jak i po treningu. Na początku prawdopodobnie również nie doświadczysz dużego postępu i zadziwiających efektów. Nie może cię to jednak demotywować. Zły tydzień treningowy lub brak postępów nie oznacza, że ​​poniesiesz porażkę. Bądź zadowolony z czasu, w którym ukończyłeś dobrą sesję treningową.

sztanga

Załoga lotnicza ma drugiego pilota. Ty także powinieneś to rozważyć. Z kimś obok łatwiej jest ukończyć zaplanowany trening. Twój „drugi pilot” może być osobistym trenerem lub przyjacielem, który wcześniej trenował i może rzucić ci wyzwanie. Powiedz, jaki jest twój cel i aktywnie pracuj, aby go osiągnąć.

Postępuj zgodnie z programem treningowym. Jeśli nie wiesz, co robić podczas ćwiczeń, trudno będzie się zmotywować. Jeśli nie masz programu treningowego, powinieneś go stworzyć, najlepiej z pomocą kogoś, kto się na tym zna. Pomoże ci to zachować koncentrację i utrzymać motywację.

Skoncentrowanie się na ukończeniu ćwiczeń, a nie wynikach. Na początku nie chodzi o to, jak ciężkie ciężary podnosisz ani jak daleko biegniesz. Na początku ważne jest ukończenie treningu. Wyniki pojawią się, jak przejdziesz fazę dyscypliny.

Nie ćwicz zbyt długo. Jeśli jesteś za długo na siłowni, prawdopodobnie wkrótce się znudzisz. Możesz również zauważyć, że ćwiczenia zajmują zbyt wiele czasu w twoim codziennym życiu. Właśnie dlatego skup się na wykonaniu dobrej sesji treningowej, gdy jesteś w centrum. Wykorzystaj czas na ćwiczenia. Trening nie powinien trwać dłużej niż 1 godzinę, ale nie krócej niż 30 minut.

Jeśli będziesz stał i obserwował innych, sprawdzał swój telefon komórkowy lub myślał o rzeczach, które powinieneś zrobić, trudno będzie ukończyć sesję taką, jak sobie wcześniej zaplanowałeś. Spróbuj stworzyć własną bańkę do ćwiczeń, w której nie możesz się rozpraszać. Najlepiej zostaw telefon w szafce. Jeśli chcesz go używać do słuchania muzyki, powinieneś włączyć tryb samolotowy, aby uniknąć zakłóceń. Czas treningu należy do ciebie i jest cenny.

Skoncentruj się na sobie i swoim programie

jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć

Wielu z nas czuje się dziwnie w centrum fitness. Nie próbuj zachowywać się jak inni, ale skupiaj się na sobie i na tym, co jest w twoim programie.

Pozytywne myślenie to podstawa. Najlepsza sesja treningowa to ta, którą wykonujesz tak dobrze, jak możesz, zgodnie z twoimi wymaganiami. Jeśli musisz odłożyć trening w czasie, nie ma powodu, aby tracić motywację. Bądź usatysfakcjonowany sesjami treningowymi, które wykonujesz. Małymi krokami zbliżasz się do celu, który sobie wyznaczyłeś.

Trening siłowy o wysokiej intensywności spali więcej tłuszczu niż cokolwiek innego. Oznacza to, że przysiady mogą być stratą czasu i wysiłku.

Trening siłowy o wysokiej intensywności z oporem daje lepsze wyniki niż ćwiczenia o niskiej intensywności z wieloma podnoszonymi ciężarkami.

Trenuj tak często, jak to możliwe. Każdy trening zapewnia również dodatkowe spalanie. 10 razy po 30 minut daje ponad dwukrotnie większy efekt niż trening 5 razy po 60 minut (tygodniowo)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here