Zdrowie psychiczne – to powinno Cię zainteresować

0
714

Czasy XXI wieku są najbardziej stresujące w historii. Wpływ na nasze samopoczucie ma wiele czynników. Jeśli nasze zdrowie psychiczne jest w złej kondycji można się spodziewać wielu problemów, a nawet uzależnień.

Zanik miesiączki – czy jest się czym martwić?
Do zaburzeń w cyklu może dojść do młodych dziewcząt, a także dorosłych, w każdym wypadku należy zasięgnąć porady lekarskiej. W 35% zanik miesiączki jest spowodowany problemami hormonalnymi, które mogą być związane z poważnymi schorzeniami. Zbyt duża aktywność fizyczna oraz odchudzanie, również sprawiają, że mogą wystąpić problemy z okresem. Pamiętajmy także, że zaburzenia mogą dotyczyć zbyt dużego stresu.

Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne
Każdy trening trwający minimum 30 minut powoduje wzrost produkcji endorfin – hormonu szczęścia. Uprawiając sport czujemy wzrost pewności siebie oraz ogólnego zadowolenia z życia. Dzięki dobremu samopoczuciu, zmniejszeniu się stresu oraz relaksowi mamy mniejsze ryzyko schorzeń psychicznych między innymi depresji i wszelakich uzależnień.

Uzależnienie od telefonu – problem wśród dzieci i młodzieży
Zjawisko nastolatka z telefonem w ręku jest już powszechnie widziane i akceptowane. Pomimo narzekań, nie robimy nic, aby przyjrzeć się temu schorzeniu. Coraz większe przywiązanie do komórek może skutkować fonoholizmem. Jest to uzależnienie powodujące oderwanie od świata i przybliżające chmarę niebezpieczeństw związanych z nieuwagą użytkownika. Zacząć się martwić możemy wówczas, gdy od razu po przebudzeniu sięgamy po telefon i nie rozstajemy się z nim ani na krok, a gdy nie mamy go w pobliżu czujemy lęk.

journalofecologyandhealth.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here