Zdrowie mężczyzny, choroby kocie, zgaga

0
770

Zdrowie mężczyzn: jak zadbać o jądra i prostatę?
Przede wszystkim warto podczas codziennej higieny raz na jakiś czas przeprowadzić samemu badanie jąder, gdy podczas takiego badania wyczujemy guzki, zaobserwujemy powiększenie się któregoś z jądra, bądź odczuwany jest ból w okolicach jąder warto skonsultować to z urologiem, gdyż czasem niewielkie dolegliwości mogą być symptomem nie groźnych chorób ale również nowotworu, który we wczesnym stadium może zostać wyleczony całkowicie. Problemy z prostatą możemy skojarzyć przez takie dolegliwości jak, np. częste oddawanie moczu, uczucie parcia na pęcherz lub uczucie nie pełnego wypróżnienia, trzeba wtedy udać się do urologa.
Choroby przenoszone przez koty to m.in. toksokaroza, bąblowica, toksoplazma, świerzb, grzybica strzygąca, chlamydioza oraz wścieklizna. Są to choroby odzwierzęce zakaźne bądź pasożytnicze, najczęściej do zarażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt z zarażonym zwierzęciem lub z jego odchodami. Warto więc zachować szczególną higienę podczas sprzątania odchodów lub kontaktu ze zwierzęciem.
Kiedy pali i piecze w przełyku – sposób na zgagę
Najpopularniejszym sposobem na zgagę są środki farmakologiczne, jednak istnieje też kilka skutecznych sposobów by pozbyć się zgagi domowymi sposobami. Przede wszystkim należy odstawić lub ograniczyć produkty, które przyczyniają się do powstawania zgagi jest to,np. alkohol, kawa, herbata, potrawy tłuste oraz smażone, czekolada,itp. Bardzo skutecznie na pozbycie się zgagi wpływa napar z imbiru oraz inne herbatki i napary zawierające np. cynamon lub koper włoski. Doraźnym sposobem jest też wypicie szklanki mleka, lub żucie gumy bez cukru.

gadzinowski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here