jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą

0
363
jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najpowszechniejsza forma ustawowa wykonywania swej firmy. Jak pokazuje jej nazwa – polega ona na zarządzaniu przedsiębiorstwa poprzez osobę fizyczną. Taka metoda prawna spółki ma wpływ na jej stan, na wydatki stworzenia działalności gospodarczej, odleglejszego jej wykonywania, opodatkowanie, koszty ZUS, bądź ponoszenie odpowiedzialności za zobowiązania przedsiębiorstwa. Dużo osób kwalifikuje się właśnie na tenże typ działalności gospodarczej, jednak jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?

Właściwości jednoosobowej działalności
Osoba fizyczna wykonująca działalność ma zdolność prawną, zdolność do czynności prawnych i zdolność sądową oraz procesową. Do wykonywania jednoosobowej działalności nie należy tworzyć żadnych umów. Nie jest żądany odpowiedni kapitał.

Nazwa dla jednoosobowej działalności gospodarczej
Inwestor występuje w obrocie finansowym pod swoim nazwiskiem oraz imieniem. Prawdziwe w owym układzie jest zdanie: instytucja to ja. Do własnego nazwiska oraz imienia możesz dodać część marketingową świadczącą o typie prowadzonej przez Ciebie działalności bądź pewne ciekawe określenie.

Jak otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą?
Otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej jest dość łatwe – dzięki regule jednego okienka nie musisz samodzielnie łączyć się z każdym urzędem. Starczy wypełnić jedynie jeden wniosek oraz zaraz możesz cieszyć się swoją firmą. Dodatkowo procedury połączone z założeniem spółki jednoosobowej są darmowe. W obszarze wypełnienia wniosku masz parę możliwości. Wniosek o rejestrację swej spółki możesz wykonać w wersji papierowej oraz złożyć samodzielnie we właściwym urzędzie, możesz wypełnić go także online, korzystając z dokumentu dostępnego na stronie CEIDG, i potem udać się do Urzędu oraz zaakceptować własny wniosek podpisem. W owym wypadku wypełniony wniosek jest umieszczany w systemie poprzez 7 dni od chwili jego wypełnienia.

Jednoosobowa działalność gospodarcza – służbowe konto bankowe
Realizując wszelkie procedury, nie wolno zapomnieć o założeniu firmowego rachunku bankowego. Niewątpliwie, jednoosobowa działalność gospodarcza to metoda działalności, w jakiej nie ma przymusu zakładania specjalnego konta, jednakże ze względów prawnych wydaje się to doskonałym planem. W większości banków natychmiast podczas zakładania konta firmowego żądana jest pieczęć firmowa, więc należałoby o to zadbać już wcześniej.

Jednoosobowa działalność gospodarcza podatki
Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z doborem metod liczenia podatku. Wiele inwestorów wybiera rozliczenie na regułach powszechnych. W związku z owym liczy się rocznie w skali 18% bądź 32%. Może to być też podatek liniowy wynoszący 19% bez względu na zarobki. Jest też karta podatkowa bądź ryczałt od dochodów rejestrowanych.

Jednoosobowa działalność gospodarcza – licencje oraz konesje
Ewidencja jednoosobowej działalności gospodarczej w głównym jej obszarze jest zupełnie darmowa. Są w poniektórych wypadkach specjalne opłaty. Połączone są one z potrzebą osiągnięcia odpowiednich uprawnień, koncesji bądź licencji.

batfinanse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here