Wybieramy dobre auto do dużego miasta

0
482
Wybieramy dobre auto do dużego miasta

Duże aglomeracje charakteryzują się nieco innym ruchem drogowym, niż mniejsze miasta i do sprawnej komunikacji w nich potrzebne są też nieco inne samochody. Bardzo dobre propozycje dla takich miejscowości jak: Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Warszawa przygotowała Toyota. Mowa o kompaktowych i ekonomicznych pojazdach, wręcz stworzonych do jazdy po mieście. Poznajmy ich zalety!

Miejskie wymagania

Duże miasta stawiają przed kierowcą różne wyzwania. Po pierwsze jest to ruch, który cały czas się zmienia i wymaga od prowadzącego pojazd dużej elastyczności i refleksu – tu pojawi się nieroztropny pieszy, tam wyprzedzać korek postanowi motocyklista, a może jeszcze zdarzy się stłuczka, która utrudni ruch na danym odcinku. Ze względu na dużą liczbę uczestników ruchu drogowego, jak i jego chaotyczność, kierowca musi być ciągle skupiony i skoncentrowany. Dobrze zatem, aby samochód był  maksymalnie wygodny, a najlepiej posiadał systemy, które w razie czego pomogą odpowiednio zareagować. Pod tym względem dla samochodów Toyota Warszawa nie powinna stanowić większego wyzwania – nowsze modele wyposażone są oczywiście w systemy wspomagania kierownicy czy ABS, ale także w cały system Safety Sense, mający zapewnić pełne bezpieczeństwo jazdy.

Inną cechą dużych miast jest wszechobecna ciasnota – zwłaszcza w okolicach centrum. Jednakże również pod tym względem dla Toyoty Warszawa będzie niemalże dedykowanym środowiskiem. Po pierwsze samochody tego japońskiego producenta są w większości kompaktowe, a zatem ich rozmiar sam w sobie umożliwia zmieszczenie się w miejscach, gdzie teoretycznie bardziej ekskluzywne modele będą miały problem wjechać. Ponadto, większość nowych serii wyposażonych jest w kamerę ułatwiającą parkowanie czy czujniki odległości, dzięki którym jeszcze łatwiej będzie zaparkować w trudno dostępnych miejscach.

Co warto podkreślić, wiele Toyot znajdziemy odpowiednio przystosowanych również w nieco starszych rocznikach. Głównym kryterium wyboru powinna tu być jednak sprawność auta. W końcu jego niezawodność i gwarancja tego, że nie dopadnie nas awaria w centrum miasta, są równie istotne, jak jego kompaktowość czy bezpieczeństwo. Dlatego jeżeli chcemy jeździć Toyotą w Warszawie, warto zdać się na sprawdzonych dostawców – możemy wykorzystać na przykład portal http://www.toyota-radosc.pl, gdzie znajdziemy wiele pasujących do powyższego opisu maszyn. Możemy tam przebierać zarówno w samochodach nowych, jak i bazie pojazdów używanych Toyoty, z gwarancją producenta dotyczącą ich sprawności. Taka rękojmia jest na pewno wartościowa i stanowi wybór bezpieczniejszy, niż zakup u przypadkowego handlarza.

Dopasowany do drogi i do portfela

Ostatnim, ale wcale nie najmniej istotnym atutem Toyoty w kontekście przemierzania miejskich ulic, jest jej cena. To najczęściej auta tanie – i to z kilku powodów. Po pierwsze, są to pojazdy ze średniej półki cenowej – za podobne samochody konkurencji, zwłaszcza europejskich marek, będzie musieli zapłacić więcej. Zwłaszcza wybór używanej Toyoty może okazać się opłacalny, szczególnie, jeżeli będzie to pojazd z gwarancją producenta. Ponadto, ze względu na specyfikę nadwozia i fakt, że Toyoty w większości dedykowane są do jazdy miejskiej, również koszty jej eksploatacji nie powinny być tak  bardzo odczuwalne, jak w przypadku konkurencyjnych modeli. A typowo „miejska”, ekonomiczna jazda to również mniejsze rachunki za paliwo. Ponadto dostępność części powoduje, że Toyoty to auta stosunkowo tanie w utrzymaniu i konserwacji. W końcu Toyota jest samochodem „lubianym” przez ubezpieczycieli, więc wybór odczujemy także przy zakupie obowiązkowego ubezpieczenia OC, czy, jeżeli będziemy nim zainteresowani, także dobrowolnego ubezpieczenia autocasco. To wszystko sprawia, że Toyota dla Warszawy będzie wyborem opłacalnym, który warto rozważyć, jeżeli chcemy mieć auto nie tylko dostosowane do jazdy miejskiej, ale też niedrogie w utrzymaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here