Umowa z agencją ochrony – na co zwrócić uwagę

0
369
Umowa z agencją ochrony - na co zwrócić uwagę.

Bez względu na to czy szukasz agencji ochrony dla swojego domu, biura czy dużej korporacji zawierając współpracę powinieneś podpisać umowę. Będzie ona potwierdzeniem zawartych ustaleń oraz da Ci pewność, że Twoje mienie będzie dobrze chronione. Zwykle agencje mają swój, gotowy wzór umowy, którą podpisują z każdym klientem. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu takiej umowy. Przeczytaj artykuł.

Czas trwania umowy

Podpisując umowę o ochronie osób bądź mienia obie strony muszą ustalić na jaki czas jest zawierana współpraca. Może to być okres 12 miesięcy, dłuższy bądź krótszy. Wszystko zależy od potrzeb zleceniodawcy. Warto sprawdzić co dzieje się po okresie zakończenia umowy – czy wraz z jej wygaśnięciem ochrona obiektu się kończy, aż do momentu podpisania kolejnego dokumentu, czy może ochrona ma charakter ciągły i współpraca między agencją i klientem jest automatycznie kontynuowana.

Zakres współpracy

Jedna z najważniejszych kwestii. W umowie powinny się znaleźć zapisy o zakresie współpracy. Warto dokładnie określić jaki rodzaj ochrony będzie realizować agencja – czy będzie to ochrona stała, doraźna – jeśli tak w jakim wymiarze.

Czas reakcji

Domagaj się by w umowie znalazł się zapis o tym w jakim czasie od wezwania agencja będzie na miejscu. To bardzo ważne, ponieważ o bezpieczeństwie decydują często minuty. Im szybszy czas reakcji tym lepiej, ale musi on być możliwy do realizacji. Mając taki zapis w umowie możesz potem weryfikować szybkość reagowania przez pracowników agencji.

Ilość bezpodstawnych wezwań

Nawiązując współpracę z agencją ochrony masz prawo wezwać ją nie tylko wtedy gdy coś się dzieje. Możesz zrobić tzw. kontrolowane wezwanie – po to by sprawdzić czy agencja reaguje i jak szybko. Zwykle są to 1-2 takie wezwania w roku. Nie wszystkie firmy ochroniarskie Warszawa chcą takie zapisy umieszczać. Warto jednak określić to dokładnie w umowie.

Gwarancja

Jeśli agencja ochrony montuje różnego rodzaju urządzenia, w Twoim domu bądź biurze masz prawo żądać gwarancji na nie. Sprawdź czy takie zapisy znajdują się w umowie i na jakich warunkach.

Warto podpisać umowę

„Nawiązując współpracę z agencją ochrony warto podpisać z nią umowę. To podwójne zabezpieczenie – dla klienta, ale także dla agencji. Dzięki temu warunki współpracy są przejrzyste” – Agencja Ochrony Hektor. Zgadzamy się z tym w 100%. Dlatego jeśli chcesz nawiązać współpracę z agencją ochrony domagaj się od niej umowy. Sprawdź dokładnie zawarte w niej warunki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here