Szwecja dla ciekawych: Malmö

0
308

To jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić południowa Szwecja oraz bardzo ważny port morski położony nad cieśniną Öresund na terenie Skanii. Jakie atrakcje czekają na turystów, którzy w czasie wycieczki po tym kraju zechcą zatrzymać się w gwarnym i tętniącym życiem Malmö?

Malmö to bez wątpienia jedno z tych miast, którym w czasie podróży po terenie państw skandynawskich warto poświęcić nieco więcej uwagi. O atrakcyjności tego miasta decyduje m. in. jego zróżnicowana zabudowa, portowy charakter, równinny krajobraz oraz bliskość Danii. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

W czasie wycieczki po Malmö z pewnością warto zwrócić uwagę na takie obiekty, jak pochodzący z XVI wieku zamek czy synagoga, wzniesiona w początkach XX wieku. Na miłośników sztuki sakralnej czeka w Malmö ciekawa perełka gotyckiej architektury, mogąca się pochwalić historią sięgającą XIV stulecia. Jest nią Sankt Petri kyrka – kościół św. Piotra, który przyciąga uwagę swą sylwetką i potężną wieżą. Symbolem tego miasta jest jednak nowoczesny wieżowiec Turning Torso. Zbudowany w latach 2001-2005, liczy sobie aż 190 m wysokości i jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Szwecji. Malmö znane jest też jako największe skupisko muzułmanów w całej Szwecji, zatem fakt, iż to właśnie tu w latach 80-tych XX wieku powstał pierwsze meczet na terenie Skandynawii nie powinien być dla nikogo większym zaskoczeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowie i dieta
Następny artykułZdrowe nogi i zdrowa głowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here