Sztućce Turystyczne które są niezbędne na każdym biwaku

0
173
Sztućce Turystyczne które są niezbędne na każdym biwaku

Nadeszły ciepłe, piękne dni. Niejednego zapraszają one do bliższego zapoznania się z przyrodą. Ci którzy pojadą na biwak powinni wziąć ze sobą sztućce turystyczne. Pozostałym zapewne wystarczy popołudniowe wyjście do lasu, czy nad wodę.

Jednak na taki wyjazd trzeba się dobrze przygotować. Wśród rzeczy o których łatwo zapomnieć znajdziemy sztućce i naczynia. To nim właśnie poświęcony jest ten artykuł.

Sztućce turystyczne – niewielkie i wytrzymałe

Wyruszając w podróż zależy nam, by zabierany ekwipunek był możliwie niewielki i poręczny. Zabranie na biwak tradycyjnych sztućców może nam nieco namieszać w bagażu. Dlatego też warto zainwestować w specjalne sztućce turystyczne. Są one zazwyczaj mniejsze, wykonane z mocnego, ale giętkiego plastiku, co sprawia że nie grozi im przypadkowe złamanie w plecaku, czy torbie. Za przykład takiego zestawu może posłużyć Delta Cutlery Set – proste i poręczne nóż, widelec i łyżka, spięte razem karabińczykiem. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam mieć je zawsze przy sobie. Na pewno też sprawi, że o wiele trudniej będzie je zgubić.

Jeśli jednak to wciąż za dużo ekwipunku, można zainwestować w sporka – połączenie łyżki i widelca. W ten sposób mamy dwa sztućce w postaci jednego. Taki spork znajduje się na przykład w ofercie marki survivalowej Bushmen.

Jak dobrać naczynia turystyczne?

Naczynia na biwak powinny być posłuszne tym samym regułom, co sztućce. Znaczy to, że muszą być poręczne i giętkie, by nic im nie groziło wśród reszty bagażu. Z góry skreśla to domowe naczynia, które mają brzydki zwyczaj tłuczenia się przy najdrobniejszym wypadku.

Pozostają nam więc naczynia plastikowe. Podobnie jak w przypadku sztućców, możemy pokusić się na cały zestaw marki Delta – Camp Set. Składa się on z talerza, miski, kubka, oraz sztućców turystycznych, podobnych do tych omawianych wcześniej. Taki zestaw z pewnością wystarczy wszystkim, przyzwyczajonym do domowych wygód.

Istnieje także opcja dla minimalistów – składane naczynia marki Bushmen, które pozwolą znacznie zmniejszyć objętość naszego ekwipunku. Znajdziemy zarówno niewielkie miseczki, jak i całe wiadra, które w plecaku zajmują minimum miejsca, a na pewno przydadzą się na kempingu.

Jak widać, mamy bogaty wybór jeśli chodzi o naczynia i sztućce turystyczne. Dzięki temu biwak może być przyjemnym doświadczeniem dla każdego, a nie walką z żywiołem dla survivalowców. Wystarczy pamiętać, by zawczasu dobrze się przygotować.

Przygotowane przez: Sklep GoKajak.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here