Sieć internetowa system operacyjny

0
164

System operacyjny wybierz to co dobre dla Twojej sieci internetowej
Na pewno nieraz słyszałeś, że sieci internetowe mają różnego rodzaju konstrukcje. Dzisiaj dowiesz się o systemie rozproszonym. Jesteś fanem komputerów, a każdy szczegół na ich temat wzbudza w Tobie dreszczyk emocji, dobrze trafiłeś, bo oto przed Tobą informacje, o których wie tylko prawdziwy informatyk po studiach inżynierskich, a być może nawet doktorskich.

„System rozproszony jest to zestaw niezależnych komputerów, sprawiający na jego użytkownikach wrażenie jednego, logicznie zwartego systemu”
A. S. Tanenbaum, M. van Steen, Systemy rozproszone. Zasady i paradygmaty, przeł. Z. Płoski, Warszawa 2006, wyd. Naukowo-Techniczne, s. 2.

Czym jest system rozproszony? System rozproszony to połączenie kilku komputerów, które są wobec siebie autonomiczne ale funkcjonują w dobrej komunikacji między sobą, dzięki czemu użytkownik może mieć wrażenie, że są ze sobą powiązane. Systemy rozproszone mają charakterystyczne cechy, na które składa się komunikatywność między komputerami, która jest jednorodna oraz niezależność od siebie poszczególnych jednostek centralnych. Zwartość systemu to nic innego jak jednorodność, czyli ten sam sposób komunikacji każdego systemu oddzielnie. Dlatego często uważa się, że komputery usytuowane w systemy rozproszone to jedna wielka całość. Chociaż w istocie są to systemy od siebie odrębne, które mogą się ze sobą bez problemu komunikować. Homogeniczność takiego układu sprawia, że systemy rozproszone są dość konkurencyjne wobec innych typów sieci. Jednakowość komunikacji dla każdego komputera wpływa pozytywnie na jakość jej realizacji.

Dobro Twojego komputera leży w Twoich rękach. Wybierz to co dobre i zdecyduj się na system rozproszony. Twoja sieć wygra na tym niezależność oraz szybkość przyrównywaną do błyskawicy.

mcsk.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOd kogo się uczyć giełdy
Następny artykułSilne włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here