Pozytywne właściwości miodu

0
294

Miód jest napojem, który w Polsce ma wielu zwolenników. Na terenie naszego kraju znany jest już od stuleci. Jest to doskonałe połączenie walorów smakowych oraz leczniczych. Miód zawiera w sobie wiele drogocennych składników odżywczych przyczyniających się do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jednocześnie jego właściwości zaczęły być doceniane w przemyśle kosmetycznym.
Miód – rodzaje właściwości odżywcze i lecznicze miodu. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów miodu. Największą popularnością w Polsce cieszą się miody lipowe. Swoich zwolenników mają też miody akacjowe, spadziowe czy też rzepakowe. Dlaczego warto jest regularnie spożywać miód? Ceniony jest na przykład z powodu jego właściwości antybakteryjnych. Zawiera nadtlenek wodoru, który skutecznie włącza się w zwalczanie bakterii. Działania na podobnej zasadzie jak woda utleniona, skutecznie odkażając rany. Dużo nadtlenku wodoru zawierają przykładowo miody lipowe oraz grykowe. W modzie znajdziemy też ogromne ilości witamin typu A, C oraz B. Są źródłem dużej ilości minerałów typu chlor czy też fosfor oraz magnez. Polecane są ludziom cierpiącym na problemy z sercem, ponieważ zawierają duże ilości potasu oraz acetylocholiny. Godne uwagi jest również to, że miód bogaty jest w kwas foliowy. Poprawia on funkcjonowanie organizmu.
W jakich sytuacjach miód można wykorzystać do celów leczniczych? Jest zalecana osobom cierpiącym na bezsenność. Wystarczy jedynie rozpuścić go w wodzie. Są sposobem na odzyskanie sił w momencie, gdy czujemy zmęczenie lub ogólne osłabienie. Miód z dodatkiem aronii pomaga w odzyskaniu apetytu. Jeżeli połączymy jego działanie z melisą, otrzymamy znakomity środek na uspokojenie naszych skołatanych nerwów. Jeżeli uskarżamy się na problemy związane z przemianą materii – miód w połączeniu z pokrzywą stanie się dobrym rozwiązaniem. Preparaty bazujące na miodzie są uznawane za całkowicie bezpieczne, dlatego rekomendowane są ludziom w każdym wieku. Pomoże on zarówno osobom w podeszłym wieku, jak i dzieciom.

uroda.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here