Wszystko, co powinieneś wiedzieć o marce Porsche

0
536
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o marce Porsche

Porsche to jedna z najbardziej znanych marek samochodowych na świecie. Jest ucieleśnieniem marzeń wielu mężczyzn i kobiet – piękne, sportowe samochody, z imponującymi osiągami zawsze przyciągają uwagę, gdy pojawią się na ulicy. Dla pasjonatów przygotowaliśmy kilka ciekawostek dotyczących tej legendarnej marki.

Niemiecka solidność

Na początek coś łatwego – Porsche to firma wywodząca się z Niemiec. Swoją nazwę wzięła od nazwiska założyciela – Ferdinanda Porsche. Jednak nie był on rodowitym Niemcem, bowiem urodził się w Austro-Węgrzech. Był świetnym konstruktorem pojazdów mechanicznych. Zaprojektował pierwszy samochód na świecie, który miał napęd na cztery koła. Został mu przyznany w 1999 roku tytuł „Samochodowego inżyniera XX wieku” ze względu na to, że zaprojektował około 300 samochodów, a ponadto zdobył około 1000 patentów na swoje wynalazki.

Prężny rozwój w trudnych czasach

Ferdinand Porsche postawił sobie za cel rozwój swojej marki bez względu na warunki zewnętrzne. Motorem napędowym tych działań było wynalezienie słynnego Garbusa (który był później produkowany przez Volkswagena). Miało to miejsce przed II Wojną Światową, przez co marka zyskała duże uznanie. Na tyle duże, że jej usługami zainteresowały się najważniejsze osoby w państwie, które samochodami Porsche jeździły między innymi podczas wojny.

Sklep Porsche w Polsce

Nie każdego stać na samochód Porsche. Jednak mamy to szczęście, że możemy zaopatrzyć się w sklepie z oryginalnymi gadżetami do samochodu tej marki. Mowa tu o stronie: https://sklep.porsche.pl/. Znajdziemy tam rowery Porsche, miniatury samochodów, ubrania, sprzęt do domu czy sportowy. Miłośnicy ucieszą się z książek o marce czy breloków. Rozpiętość cenowa jest duża, więc każdy znajdzie wśród tych gadżetów do samochodu coś dla siebie.

Logo nie zmieniamy!

Wiele firm decyduje się na odświeżenie logotypu co jakiś czas. Nic dziwnego – czasy się zmieniają, trendy też. Coś, co było kiedyś modne, dzisiaj już może byś passé. Logo Porsche nie zostało jednak zmienione – z jednej strony jest zbyt rozpoznawalne, a z drugiej nawiązuje do tradycji, solidności oraz byciu pionierem w branży aut sportowych. A konia zapożyczono z herbu miasta Stuttgart – to właśnie tam znajduje się siedziba Porsche.

Kultowy model 911

Choć Porsche 911 zostało zaprojektowane w 1963 roku, to wciąż jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli. Zadziwia swoich kształtem oraz osiągami. Brało udział w wielu wyścigach np. Daytona, które wygrywał. Miłośnicy kreskówek będą kojarzyć sympatyczny samochodzik Sally z filmu Auta – to właśnie dziewczyna Zygzaka McQueena jest odwzorowaniem Porsche 911. Co ciekawe, ten samochód miał się nazywać inaczej – 901. Jednak koncern Peugeot miał rościć prawa do trzycyfrowych nazw aut z zerem pośrodku. Dlatego dziś te charakterystyczne gadżety do samochodu w postaci breloków z najbardziej znanym Porsche, nazywają się 911.

Jak widać, firma Porsche to nie tylko spektakularne samochody, ale i kawał historii. To auta, które świetnie się sprzedają, choć ich ceny oscylują w granicach kilkuset tysięcy za model. Całe szczęście, że możemy zakupić miniaturkę w sklepie i choć w marzeniach jeździć po najpiękniejszych trasach świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here