Popularne marki smartfonów – zestawienie

0
975
Popularne marki smartfonów - zestawienie

Smartfon to urządzenie, które jeszcze kilkanaście lat temu nie śniło się nawet naszym rodzicom. Dzisiaj wszyscy chętnie korzystają z jego dobrodziejstw – możliwością stworzenia telekonferencji, nawigacją czy dostępem do Internetu w każdym miejscu i czasie. Na rynku znajduje się mnóstwo marek zajmujących się produkcją telefonów. Przyjrzyjmy się im – poniżej znajdziemy kilka informacji między innymi o Huawei, Xiaomi czy Samsungu.

Samsung

Samsung w 2018 roku zajął pierwsze miejsce jeżeli chodzi o liczbę wyprodukowanych smartfonów. Jest to firma z Korei Południowej, która zajmuje się produkcją sprzętu elektronicznego takiego jak telewizory, monitory czy właśnie telefony. Szczególnie warto zwrócić uwagę na serię Galaxy – produkowana od 2010 roku jest jedną z najbardziej pożądanych i szybko rozwijających się serii na świecie. Także wersja Note spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem – za pomocą specjalnego oprogramowania i rysika można tworzyć za jego pomocą różne projekty. Samsung chwali się także tym, że jako jedyny dysponuje smartfonem, który ma wizualnie zakrzywiony ekran – jest to kwestia opracowanej przez jego inżynierów technologii.

Huawei

Huawei to chińska firma, której nazwa wiąże się z krajem pochodzenia oraz przymiotnikami takimi jak wspaniały, świetny czy znakomity. Została założona w 1987 roku, a obecnie zatrudnia około 180 tysięcy osób na całym świecie. Jest największym przedsiębiorstwem, które produkuje urządzenia i nowe rozwiązania do branży telekomunikacyjnej. Jednocześnie jest drugim co do wielkości producentem smartfonów. Do flagowych telefonów należy obecnie Huawei P20 z 20Mpix aparatem.

Apple

Apple to firma, która fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Dla wielu osób jest synonimem luksusu, ciężkiej pracy, innowacyjności –  a to w dużej mierze zawdzięcza jednemu ze swoich założycieli – Stevenowi Jobsowi. Na początku znana z komputerów, obecnie produkuje także smartfony, laptopy czy tablety. Posiada własne oprogramowanie iOS. Pierwszy telefon został zaprezentowany w 2007 roku. Niektóre modele posiadają czytniki linii papilarnych, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo danych. Wysoka jakość wiąże się z wysoką ceną, jednak miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie potwierdza, że Apple to pożądany produkt.

Xiaomi

To chiński producent sprzętu elektronicznego, który jest stosunkowo młody – został założony w 2010 roku. Pierwszym urządzeniem był smartfon Mi1. Co ciekawe, producent skupił się również na akcesoriach oraz produktach pokrewnych – oprócz telefonów można także zakupić opaski na rękę, kamerki sportowe, buty, telewizory czy czajniki. Charakteryzuje się niską ceną w porównaniu do oferowanych parametrów. Choć Xiaomi ma o wiele krótszą historię od konkurentów, to przez wielu okrzyknięta jest objawieniem – głównie ze względu na to, że szybko dopasowuje się do rynku i stale ulepsza swoje produkty. Ciekawostką jest to, że jej założyciela nazywano swego czasu „fałszywym Jobsem”, gdyż niektórzy dopatrywali się u niego podobnej polityki marketingowej oraz zachowania i sposobu ubioru

Którą markę wybrać przy zakupie?

Oczywiście jest to trudne pytanie, ponieważ każda z firm co roku stara się zaskoczyć konsumentów i udoskonala swoje produkty. Najlepszym sposobem na dobry zakup jest określenie kwoty jaką mamy do wydania oraz parametrów na jakich najbardziej nam zależy. Następnie możemy porównać różne modele oraz oglądać testy czy recenzje na portalach zajmujących się takimi rzeczami, np. https://android.com.pl/.

Rynek smartfonów jest ogromny, a te przedstawione powyżej nie są jedynymi jakie możemy zakupić. Co roku wychodzą nowości, a starsze modele stopniowo tanieją. Pozwala to na zakup dobrej jakości urządzenia w cenie, która będzie nas satysfakcjonowała oraz parametrach z których również będziemy zadowoleni. A takie marki jak Xiaomi udowadniają, że wysoka jakość wcale nie musi iść w parze z ogromnymi kosztami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here