Pianka neoprenowa jako idealny strój dla dziecka

0
548
Pianka neoprenowa

Neopren i jego zalety

Neopren to syntetyczny materiał gumowy, z początku był wykorzystywany przede wszystkim do produkcji odzieży rehabilitacyjnej. Pomimo tego, że neopren jest odkryciem ubiegłego wieku, to jego wykorzystanie w odzieży sportowej pojawiło się stosunkowo niedawno. Odzież wykonana z tego tworzywa jest na pewno znana wszystkim miłośnikom sportów wodnych, a dzięki zaletom jakie posiada sprawdzi się zarówno u zawodowych sportowców, jak i amatorów.

Po pierwsze posiada właściwości izolacji termicznej, pozwala on na utrzymanie stałej temperatury ciała, a tym samym chroni nasz organizm przed wychłodzeniem. Ponadto zwiększa temperaturę naszego ciała, a tym samym jego potliwość, tak więc pianki neoprenowe cieszą się szczególną popularnością u osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. W tym miejscu należy podkreślić, że pianka neoprenowa nie tylko pomaga w utrzymaniu właściwej temperatury ciała, ale również chroni nas przed oparzeniami słonecznymi w upalne dni oraz zabezpiecza nas przed przegrzaniem organizmu. Kolejną niezwykle istotną zaletą pianki neoprenowej jest jej elastyczność, przylega ona do ciała nie krępując tym samym ruchów, dzięki czemu możemy bez zbędnego uczucia dyskomfortu oddać się radości płynącej ze sportów wodnych.

Neopren posiada również naturalne właściwości wypornościowe oraz nie nasiąka wodą, co niewątpliwie jest jego ogromnym atutem. Co więcej pianki neoprenowe są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, jest to bardzo istotna kwestia przy uprawianiu sportów wodnych. Jak widzimy pianki neoprenowe posiadają szereg zalet czego zasługa jest ich duża popularność.

Dlaczego dla dziecka?

Przede wszystkim ze względu na swoje właściwości izolacyjne pianki neoprenowe są idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które preferują sporty wodne. Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych często mają problem z określeniem czy odczuwają chłód, korzystanie z pianki chroni je przed ewentualnym wychłodzeniem, utrzymując tym samym stałą temperaturę ciała. Pianka idealnie chroni dziecko przed ewentualnym zmarznięciem po wyjściu z wody oraz przed oparzeniami słonecznymi po wielogodzinnym przebywaniu na słońcu. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ dzieci często zapominają o zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem.

Dzieci ze swej natury często są bardzo ruchliwe, elastyczność jaką cechują się pianki neoprenowe zapewnia brak skrępowania ruchów przy aktywności, dzięki temu, że idealnie przylegają do ciała dają wrażenie „drugiej skóry”. Warto również zauważyć, że pianki neoprenowe nie zawierają lateksu, który często powoduje podrażnienia skóry zwłaszcza u dzieci, jest on przez to bardzo bezpieczny. Odzież z tego tworzywa jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci mających alergię lub skórę podatną na podrażnienia.  Duża wyporowość sprawia, że pianki będą dużym ułatwieniem przy początkowej fazie nauki pływania, musimy jednak pamiętać, że nie zastąpią one kapoka. Popularność neoprenu sprawiła, że pianki wykonywane z tego tworzywa są dostępne nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Biorąc pod uwagę preferencje nawet najbardziej wymagających klientów na rynku możemy znaleźć pianki o różnych wymiarach i kolorach.

Występują również pianki z długimi lub krótkimi rękawami, możemy również znaleźć modele mieszane. Dzięki tak szerokiej ofercie pianek neoprenowych możemy z łatwością wybrać model odpowiedni dla naszego dziecka, w którym nie tylko będzie czuło się komfortowo, ale także w maksymalny sposób będzie mogło się poddać wodnemu szaleństwu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here