Peruki Kraków – refundacja peruki z NFZ

0
623
Peruki Kraków

Decyzja o zakupie peruki wymaga nie lada odwagi. Pogodzenie się z trwałym uszczerbkiem na wizerunku i zaakceptowanie „ułomności” własnej fryzury z reguły nie jest łatwą decyzją. Sytuacja może dodatkowo się skomplikować, gdy łysienie jest efektem przyjmowanych leków, rezultatem wypadku lub dolegliwości zdrowotnych. Utrata włosów u osoby zmagającej się z chorobą może podcinać skrzydła i tłamsić motywację do powrotu do zdrowia. Nie ma się co dziwić, że wielu ludzi będących w tej sytuacji decyduje się na założenie peruki. Sztuczna fryzura daje namiastkę normalności i sprawia, że spojrzenie w lustro nie jest tak bolesne. Osoby stawiające czoła konkretnym schorzeniom mogą ubiegać się o częściowy zwrot kosztów zakupu peruki.

Ubezpieczonym w NFZ przysługuje refundacja wyrobów medycznych (w tym także peruki) raz w roku. Aby dostać pieniądze, należy wykonać kilka kroków. Pierwszym jest pobranie wniosku i przedstawienie go lekarzowi prowadzącemu. Z wypełnionym dokumentem pacjent udaje się do właściwej siedziby NFZ, gdzie wniosek jest weryfikowany. Jeśli postawiona diagnoza figuruje wśród przyczyn łysienia określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, a aplikujący nie korzystał z tej formy refundacji przy zakupie innych produktów w minionym roku, wniosek powinien zostać rozpatrzony pozytywnie.

Gdzie kupić medyczne peruki Kraków?

Zaaprobowany przez Fundusz wniosek zanosimy do jednego z salonów perukarskich mających podpisaną umowę z NFZ. Tam możemy wybrać model podlegający refundacji z bonifikatą 250 zł. W przypadku peruk naturalnych kwota ta może okazać się tylko nieznaczną częścią inwestycji w zastępczą fryzurę. Peruki naturalne są zwykle droższe od swoich syntetycznych odpowiedników. Peruki tkane z włosów ściętych od innych ludzi zapewniają nienaganną prezencję, naturalnie odbijają światło, dają się modelować, a także pozwalają na aktywne uprawianie sportu. Ich tańszym zamiennikiem są peruki syntetyczne, wykonane z pukli wyprodukowanych z tworzyw sztucznych. Nie są one tak funkcjonalne jak peruki syntetyczne, mogą za być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, na który typ się zdecydujesz, masz pewność, że swoją perukę znajdziesz w salonie Rokoko w Krakowie. To idealne miejsce dla osób poszukujących peruk ze znakiem jakości. Szeroki wybór, sprawdzone produkty i doświadczeni doradcy, którzy pomogą dokonać optymalnego wyboru – oto asy atutowe Rokoko. Nic dziwnego, że do salonu Rokoko w Krakowie ściągają osoby zmagające się z łysieniem nie tylko z Małopolski. Jeśli szukasz dobrze dopasowanej peruki Kraków, salon Rokoko powinien być punktem obowiązkowym na Twojej liście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here