Nieprzyjemny posmak w ustach

0
850

Kwestia świeżego oddechu powinna dla nas odgrywać dość ważną rolę, ponieważ bez niego trudno jest w należyty sposób bezpośrednio komunikować się z innymi ludźmi podczas codziennych rozmów. Jeżeli nasz oddech pozostawia wiele do życzenia, powinniśmy analitycznie przeanalizować problem i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Podobnie jest w przypadku, gdy naszych ustach poczujemy posmak, z którym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Nieprzyjemny posmak w ustach może od czasu do czasu przytrafić się każdemu z nas, jeśli jednak pojawia się on systematycznie, a z czasem staje się regułą, konieczne jest zwrócenie na to bacznej uwagi. W niektórych przypadkach taka sytuacja może świadczyć o zmianach chorobowych, których nie można pod żadnym pozorem lekceważyć. Jakie są przyczyny nieprzyjemnego posmaku w ustach i jak się przed nim uchronić? Smak sera pleśniowego może oznaczać, że będziemy mieć problemy z migdałkami. Jest to również znak tego, że zaczniemy cierpieć na zapalenie zatok. W takim przypadku skuteczną metodą walki z posmakiem jest regularne płukanie ust specjalnym płynem stomatologicznym. Pomocna okaże się też guma lub listki mięty. Nie obędzie się oczywiście bez wizyty u laryngologa.
Kwaśny posmak w ustach często jest symptomem wrzodów żołądka oraz dwunastnicy. Takiemu posmakowi towarzyszy bardzo często również zgaga. Pierwszym przeciwdziałaniem w takiej sytuacji jest przejście na lekkostrawną dietę. Jeżeli przyniesie ona zadowalające rezultaty, będzie to oznaczać, że cierpieliśmy na nadkwasotę.
Gorzki smak w naszych ustach stają się często jednym z podstawowych objawów kamicy żółciowej. Posmak ten będzie stale obecny w naszym życiu w momencie, gdy w diecie znajdzie się zbyt duża ilość cukru, czy też białego ryżu. Z jadłospisu należy wykreślić wtedy również kawę oraz herbatę. Jeśli po dłuższym stosowaniu diety, posmak nie zniknie, konieczne będzie udanie się na specjalistyczne badania jamy brzusznej. Prawdopodobne jest to, że przyjdzie nam badanie USG oraz szeregu badań laboratoryjnych.

pasazmamy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here