Maca – indiańskie złoto wśród ziół

0
624
Maca – indiańskie złoto wśród ziół

Maca jest rośliną znaną od tysięcy lat. Jej zastosowanie odkryli mieszkający na terenach Ameryki Południowej Indianie. Jest ona adaptogenem i dzięki swoim naturalnym właściwościom może służyć w przypadku wielu dolegliwości. Ponadto jej regularne stosowanie, nawet w przypadku, gdy nie chorujemy może przynieść zbawienne skutki dla naszego organizmu. Maca jest zaliczana do grona adaptogenów.

Adaptogeny – czym są i w jakim celu się je stosuje?

Adaptogen to substancja pochodzenia roślinnego, dzięki której nasz organizm lepiej i sprawniej funkcjonuje. Zazwyczaj podstawowymi właściwościami, jakimi się odznacza jest łagodzenie stanów napięcia, długotrwałego stresu, stanów depresyjnych i lęków. Bardzo często adaptogeny wykorzystywane są jako środek łagodzący przeżycia związane z traumatycznymi wydarzeniami. Ponadto adaptogeny korzystnie wpływają na całkowitą kondycję układu nerwowego. Pomagają w problemach z pamięcią i koncentracją. Są jednocześnie bezpieczne i nie mają żadnego negatywnego wpływu na ludzki organizm.

Co to jest maca?

Maca (łac. Lepidium Mesenii) jest rośliną jednoroczną lub dwuletnią, w zależności od odmiany, warunków uprawy itp. Uprawia się ją jako warzywo korzeniowe i to właśnie korzeń jest częścią jadalną tej rośliny. Nazwa maca wywodzi się z języka indiańskiego, bo to właśnie Indianie odkryli i rozpowszechnili tę roślinę. Jej korzystne działanie odbijało się echem przez kolejne wieki i jej właściwości są znane do tej pory. Jak już wspomniano to właśnie korzeń jest źródłem wszystkich składników mineralnych i witamin, dzięki którym maca zawdzięcza swoje zbawienne działanie. Maca zawiera dużo białka, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin: A, B1, B2, B6, C, E. Oprócz tego w jej składzie znajdują się pierwiastki: wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan, potas. Maca popularna jest dzięki swoim właściwościom leczniczym. Jej działanie obejmuje wiele aspektów, które zapewniają zdrowe i sprawne funkcjonowanie organizmu, zarówno w przypadku kobieta jak i mężczyzn.

Właściwości macy

Maca jest popularna ze względu na swoje właściwości, które dobrze wpływają na potencję. Jednakże jej zastosowanie jest o wiele szersze. Maca przede wszystkim pomaga w stanach depresyjnych i ogólnego niepokoju. Ponadto w przypadku normalnego nastroju oraz samopoczucia może ona pomagać w nauce i koncentracji, ułatwiać zapamiętywanie itp. Jak widać są to cechy typowe dla adaptogenów. Ponadto maca pomaga łagodzić bóle menstruacyjne oraz regulować cykle miesiączkowe dzięki swojemu korzystnemu wpływowi na gospodarkę hormonalną organizmu.. Kolejną zaletą macy jest fakt, że coraz częściej wykorzystuje się ją w przypadku chorób układu pokarmowego, np. raka żołądka. Oczywiście maca musi być stosowana regularnie, by jej działanie mogło przynieść oczekiwane rezultaty. Nie ma się czego obawiać, bowiem jej stosowanie nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here