Jaką siatkę na piłkochwyty wybrać?

0
898
siatka na piłkochwyty

Siatki na piłkochwyty osłaniające boiska powinny posiadać bardzo dobre parametry użytkowe. Ważne jest to, aby były lekkie, a jednocześnie wytrzymałe oraz odporne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. W dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotyka się akcesoria z metalowymi siatkami, które są podatne na korozję, a zarazem dość ciężkie. Ponadto ich montaż lub demontaż nie należy do łatwych. Właśnie dlatego materiał, z jakiego wykonany jest produkt odgrywa bardzo ważną rolę. Oczywiście liczą się również inne parametry, które opisano poniżej. Dzięki wskazówkom podjęcie trafnej decyzji o wyborze najlepszej siatki na piłkochwyty stanie się łatwiejsze.

Polipropylenowa siatka na piłkochwyty

Siatki piłkochwyty wykonane z polipropylenu to rozwiązanie, które cieszy się największym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że jest ono wyjątkowo uniwersalne, a więc sprawdzi się w niemal każdym obiekcie sportowym. Przede wszystkim taka siatka produkowana jest w systemie bezwęzłowym. Oznacza to, że posiada ona gładką, a jednocześnie elastyczną powierzchnię, która znakomicie spełnia swoją podstawową rolę, czyli zatrzymuje piłki. Nie bez znaczenia jest również niska waga, która wspomaga utrzymanie optymalnego napięcia oraz stabilności. Zmniejsza to prawdopodobieństwo tego, że konstrukcja złoży się w najmniej spodziewanym momencie. Oprócz tego polipropylen to tworzywo wytrzymałe, odporne na przerwania, czy też inne uszkodzenia mechaniczne. Przez długie lata pozostaje ono w nienaruszonym stanie, co stanowi niewątpliwą zaletę. Nie bez znaczenia jest także niska podatność na oddziaływanie czynników pogodowych. Z tego powodu polipropylenowe siatki do piłkochwytów często stosowane są na zewnątrz. Nie ulegną uszkodzeniu pod wpływem działania wysokich/niskich temperatur, wiatru, wilgoci, czy tez promieniowania słonecznego.

Polietylenowe siatki na piłkochwyty

Siatka na piłkochwyty wykonana z polietylenu również posiada nieprzeciętne parametry użytkowe. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Opisywany materiał posiada doskonałe właściwości mechaniczne oraz chemiczne. Jest odporny na oddziaływanie negatywnych czynników atmosferycznych, a więc nie trzeba obawiać się przedwczesnych deformacji, czy też uszkodzeń. Przedstawiane siatki wykonywane są techniką węzłową, a oczka przypominają swoim kształtem kwadraty. Warto również zaznaczyć, że siatka polietylenowa jest nieco sztywniejsza, a jednocześnie grubsza, niż polipropylenowa. Wyróżnia się ona również zwartą budową. Należy podkreślić, że bardzo łatwo można utrzymać ją w czystości. Eliminacja zabrudzeń nie stanowi najmniejszego wyzwania. Ponadto nie trzeba obawiać się o rozwój pleśni, czy też grzybów, co stanowi kolejny atut. Jest to szczególnie istotne, jeśli piłkochwyty użytkowane są w budynkach.

Wytrzymałość

Podczas wyboru siatki na piłkochwyty należy kierować się przede wszystkim jakością. Z pewnością należy zrezygnować z siatek podatnych na przerwania oraz uszkodzenia. Siatki polipropylenowe oraz polietylenowe cechują się znakomitą wytrzymałością, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zniszczenia. Jest to najlepszy z możliwych wyborów.

Grubość siatki

Grubość siatki to kwestia bardzo indywidualna, a więc nie można powiedzieć, jaka będzie najlepsza. Produkt powinien zostać dopasowany do obiektu sportowego oraz do rodzaju sportów na nim wykonywanych. Oczywistym jest jednak to, że nie może być zbyt cienki, ponieważ ulegnie przerwaniu po lekkim uderzeniu. Najczęściej spotyka się siatki o grubości 2,3 mm, 3 mm, 4 mm i 5 mm.

Wielkość oczek

Zasada doboru jest podobna, jak w poprzednim przypadku. Siatka musi zostać właściwie dopasowana do miejsca – wiadomym jest, że inne siatki sprawdzają się na boisku do piłki nożnej, a inne na korcie do gry w tenisa. Przy wyborze wielkości oczek siatki warto kierować się tym, jakie sporty najczęściej są praktykowane. Sporą popularnością cieszą się siatki o następujących wymiarach oczek: 45 x 45 mm, 50 x 50 mm, 80 x 80 mm, 100 x 100 mm, 120 x 120 mm. Jeśli chcesz zakupić wytrzymałe siatki na piłkochwyty najwyższej jakości, to zajrzyj na Sport Transfer!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here