Jak zrobić origami?

0
296
Jak zrobić origami?

Origami to japońska sztuka, która polega na układaniu różnych kształtów z papieru bez użycia nożyczek. Trzeba przyznać, że takie zajęcie jest bardzo ciekawe, bowiem wspomaga zmysł kreatywności. Ponadto warto zauważyć, że w ramach zajęć plastycznych tworzenie origami jest znacznie bardziej bezpieczne, szczególnie dla dzieci. Najprostsze kształty mogą zostać z powodzeniem ułożone nawet w kilka minut, co sprawia, że każdy z podopiecznych może łatwo złożyć kubeczek, czapkę lub inne akcesorium. Sprawi to, że młodzież będzie chętniej podchodziła do zajęć plastycznych, dzięki czemu będą stale rozwijali się w kierunkach artystycznych.

W przypadku, gdy nauczyciel nie do końca zdaje sobie sprawę, jak zrobić origami, powinien skorzystać z licznych poradników, które dostępne są w sieci. To właśnie tam trafiają najświeższe pomysły odnośnie składania różnych rzeczy z papieru. Ważne jest, aby nie ograniczać się jedynie do kilku wzorów. Zdecydowanie zaleca się, aby zajęcia z plastyki przebiegały w sposób nieszablonowy. Jak powszechnie wiadomo, w ramach origami z mniej skomplikowanych kształtów układa się te bardziej rozbudowane. Pozwala to na pozostawienie uczniom wolnej ręki w zakresie wyboru modelowanej formy złożonej. Tym samym kreatywność osób uczących się jest dodatkowo wspomagana, bowiem sami musza zadecydować, jaki będzie finalny skutek ich pracy. Dlatego każdy powinien skorzystać z możliwości, jakie daje japońska sztuka układania rozmaitości z papieru.

Warto także pamiętać, że aby całkowicie wykluczyć cięcia nożyczkami, niezbędne jest zakupienie specjalnego papieru do origami. Jak powszechnie wiadomo, baza wyjściowa ma formę kwadratu. Co do zasady nie ma znaczenia jego wielkość, jednak zdecydowanie lepiej jest zapewnić uczniom odpowiednią ilość kartek do układanek. W innej sytuacji może zajść konieczność ich dorobienia, przy czym użycie noża lub nożyczek w tym przypadku wydaje się być nieodzowne. Zdecydowanie lepiej jest zakupić odpowiednią ilość jeszcze przed zajęciami plastycznymi.

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ćwiczyć?
Następny artykułZarabianie na YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here