Dla kogo smartwatch?

0
195
Dla kogo smartwatch?

„Inteligentne urządzenia”. Kiedyś takie pojęcia były tylko mrzonkami twórców science-fiction. Jednak nauka „poszybowała” do przodu i technologia smart nie jest nam już obca. Smarfony, smartwatche, smart-tv – to wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Zajmijmy się najmniejszym z nich. Komu może przydać się smartwatch?

Dla biznesmenów

Smartwatche współdziałają z systemami operacyjnymi zainstalowanymi w telefonach komórkowych. Służą przede wszystkim do odbierania powiadomień, wysyłania sms-ów i rozmów telefonicznych z „poziomu nadgarstka”. Dlatego przydadzą się zapominalskim, którzy nie pamiętają o włączeniu wyciszonych dźwięków w telefonie.

Przez swoją specyfikę swoistego organizera, smartwatch jest idealny dla osób zajmujących się biznesem. Przydaje się przede wszystkim podzczas ważnych spotkań z kontrahentami. Podczas takich spotkań korzystanie ze smartfonu, sprawdzanie na nim komunikatów itp. jest nieeleganckie. Smartwatch pozwoli w zgrabny sposób odbierać komunikaty. W dodatku jest dopełnieniem profesjonalnego wyglądu biznesowego.

Dla sportowców

Funkcje oferowane przez smartwatche są bardzo przydatne dla sportowców. Aplikacje mierzące tętno, liczące kroki, stopery – to programy atrakcyjne np. przy bieganiu. Dzięki nim widzimy, jakie mamy tętno oraz ile kalorii spalamy podczas truchtu lub sprintu.

Biegacze będą zadowoleni także z odtwarzacza muzycznego. Każdy smartwatch ma określoną pamięć, na którą można wgrać ulubione utwory, które towarzyszyć będą podczas ćwiczeń. Uprawianie sportu w prosty sposób może stać się bardziej przyjemne.

Dla technomaniaków

Inteligentne zegarki to również świetna zabawa i zajawka dla ludzi lubiących nowe technologie. Sprzęty typu smartwatch są ciągle ulepszane, a oferowane przez producentów rozwiązania coraz bardziej przybliżają nas do wspomnianego we wstępie science-fiction. Połączenie zegarka z innymi urządzeniami domowego użytku za pomocą odpowiednich aplikacji i połączenia bluetooth lub wifi daje wiele satysfakcji miłośnikom technologii.

Korzystanie ze smartwatchy jest także gratką dla osób zainteresowanych lifestyle’em. Takie aplikacje, jak licznik kalorii lub monitor snu, pozwalają na zdrowszy tryb życia i wprowadzanie odpowiednich nawyków.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here