Czyszczenie ucha.

0
191
Czyszczenie ucha.

Swędzące ucho – któż nie zna tego uczucia? I w dodatku trudno się tam w środku podrapać! Próbujemy palcami, przepłukujemy wodą i nic nie pomaga. Ilość woskowiny i brudu może już być tak duża, że czas najwyższy na czyszczenie ucha.
Najgorsze co można zrobić, to spróbować wyciągnąć brud za pomocą patyczka plastikowego z półokrągłą bawełnianą końcówką. Patyczki mogą być użyte jedynie do mycia zewnętrznych części ucha. Wpychanie ich do kanału słuchowego jest realnym zagrożeniem dla zdrowia. Po pierwsze można doprowadzić do zebrania się w przy ujściu kanału tak dużej ilości woskowiny, że utrudni ona odbieranie bodźców dźwiękowych. Nie będzie to głuchota całkowita, ale jakość słyszenia znacznie się obniży. Tylko lekarz może wówczas pomóc usunąć czopy woskowe za pomocą specjalnych płynów. Pod drugie nieumiejętne używanie patyczków może skutkować uszkodzeniem błony bębenkowej, ostrym stanem zapalnym ucha środkowego i innymi powikłaniami. W uchu środkowym znajdują się nie tylko narządy słuchu ale i równowagi. Uszkodzenie błony zagraża utratą płynu, w którym te narządy są umieszczone. Zaburzenia słyszenia i równowagi są następstwami najmniej nieprzyjemnymi. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do całkowitej utraty słuchu.
Bezpieczne czyszczenie ucha najlepiej wykonywać za pomocą specjalnych kosmetyków farmaceutycznych dostępnych w aptekach lub w drogeriach. Są to płyny pakowane w opakowania z wygodnymi dozownikami w spreju. Po zaaplikowaniu dawki płynu rozpuszcza on zalegającą w uchu woskowinę i wypływa na zewnątrz. Płyn nie wysusza, nie podrażnia, działa bakteriobójczo, zostawia ochronną warstwę na wewnętrznych powłokach wyścielających ucho. Specyfiki do czyszczenia uszu są produkowane na bazie składników naturalnych i można je stosować nawet u dzieci.
Jeśli nie mamy w domu specjalistycznych płynów, a ucho trzeba koniecznie wyczyścić, to można spróbować starego sposobu naszych prababek. Do tego celu potrzeba kilku kropel wody utlenionej. Wodę trzeba wkroplić do ucha, przechylić głowę w przeciwną stronę i poczekać trzy minuty. Woda utleniona zlikwiduje bakterie i rozpuści nieczystości a następnie zabierze je ze sobą wypływając z ucha.

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here