Ciąża

0
726

Dla każdej kobiety okres ciąży jest najwspanialszym okresem w życiu. Więź między dzieckiem, a matką jest tak silna właśnie dzięki tym kilku miesiącom spędzonym w łonie matki. Jak przebiega ciąża i czy zawsze musi ona trwać dziewięć miesięcy? Co w przypadku urodzenia za wcześnie i jak dokładnie obliczyć, w którym miesiącu ciąży jesteśmy?
4. tydzień ciąży to okres kiedy para najczęściej dowiaduje się, że już wkrótce zostanie rodzicami. Czasem zdarza się, że dobra nowina przypada na 5. tydzień ciąży, ale zazwyczaj pierwsze objawy pojawiają się właśnie w czwartym jako, iż kobieta zauważa brak miesiączkowania czy zmiany fizjologiczne w swoim ciele. W piątym tygodniu informacja o dziecku jest zazwyczaj potwierdzana przez ginekologa – należy jak najszybciej zwrócić się do ginekologa gdy test ciążowy wykaże iż kobieta nosi dziecko.
Pamiętajmy, że wiele kobiet pierwsze skutki zauważa bądź wyczuwa dopiero gdy nastanie 6. tydzień ciąży, a nawet później. Istnieją przypadki, że kobieta nawet nie wiedziała, iż jest w stanie błogosławionym i dopiero po zgłoszeniu się do szpitala z bólami brzucha dowiedziała się, że nosi w sobie dziecko przez uwaga – osiem miesięcy! W wykrywaniu ciąży przeszkadza otyłość, jako iż nie widać przez nią zmian zewnętrznych czyli powiększającego się brzucha. Bądź co bądź są to rzadkie przypadki – całe szczęście.
Ciąża u ludzi nie zawsze trwa dziewięć miesięcy. Nie ma w tym nic dziwnego, że dzieci rodzą się wcześniej (a nawet później) choć należy pamiętać, że prawidłowo dziecko powinno spędzić właśnie 9 miesięcy w łonie matki.

dobrenawyki.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here