Beskidzkie atrakcje – przełęcz Kubalonka

0
362

Jest miejscem chętnie odwiedzanym przez tych, którzy chcą poznać lepiej Beskid Śląski i nacieszyć się jego atrakcjami. Dla jednych przełęcz Kubalonka staje się punktem wypadowym w góry, dla innych stanowi główny cel wycieczki. Dlaczego warto poświecić jej nieco więcej uwagi? Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Przełęcz Kubalonka (761 m. n. p.m.) to jedna z najciekawszych przełęczy, z jakimi można się spotkać na terenie Beskidu Śląskiego. Jakie czynniki decydują o jej popularności? Ogromne znaczenie ma fakt, iż przez przełęcz tą prowadzi droga, która łączy Wisłę z Istebną. Droga ta łączy jednocześnie dwie doliny: dolinę Wisły z doliną Olzy. Ponieważ na przełęczy tej krzyżują się ze sobą ważne szlaki turystyczne, dla wielu turystów jest to punkt początkowy górskiej wycieczki. Można się stąd wybrać w stronę Stożka, choć najchętniej wybieranymi kierunkami wycieczki są Stecówka oraz Barania Góra. Dumą przełęczy jest też słynny Bufet Beczka oraz cenny zabytek drewnianej architektury, jakim jest drewniany kościółek z XVIII stulecia. Innym obiektem, z którym bardzo często kojarzona jest przełęcz Kubalonka, stał się Ośrodek Chorób Płuc dla Dzieci i Młodzieży.

Beskid Śląski to wyjątkowo ciekawa i zróżnicowana grupa górska, która dla każdego z nas może się stać ciekawym celem wycieczki. Takie atrakcje, jak szlaki piesze i rowerowe, wyciągi narciarskie czy zabytki drewnianej architektury sprawiają, że każdy z nas na terenie tej grupy górskiej znajdzie dla siebie coś ciekawego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here